Stopnie zaawansowania, wyposażenie

Stopnie uczniowskie i mistrzowskie Wing Tsun Kung fu

W Wing Tsun Kung fu mamy 12 stopni mistrzowskich i uczniowskich. Każdy stopień zaawansowania ucznia jest przedstawiany pod postacią kwiatu śliwy w różnych kolorach – jest to zgodne z chińską tradycją. Wschodnioeuropejskie Stowarzyszenie Wing Tsun (E.E.W.T.O), do którego należy nasza szkoła, stosuje stroje i symbole identyczne z obowiązującymi w Hong Kongu. Stopnie Wing Tsun Kung fu to informacja o umiejętnościach i poziomie zaawansowania ucznia.

stopnie uczniowskie wing tsun kung fu czarny pas

Uczniowie od 4. stopnia wzwyż są zobowiązani do trenowania w kompletnym stroju Wing Tsun Kung fu (biały t-shirt oraz czarne spodnie z emblematami E.E.W.T.O.). Czarne bluzki mogą nosić tylko uczniowie – asystenci, mianowani przez mistrza. Osoby z pierwszym stopniem mistrzowskim noszą czarne bluzki sygnowane przez E.E.W.T.O. oraz tradycyjny strój mistrzowski.
strój mistrzowski uczniowski wing tsun kung fu

stopnie mistrz wing tsun kungfu bemowo bielany
Wyposażenie Wing Tsun Kung fu

Uczeń początkujący powinien na każdym treningu posiadać zeszyt do notowania opisów ćwiczeń i technik poznanych podczas treningów i seminariów. Zeszyt to najważniejszy element wyposażenia ucznia.

notes zeszyt wing tsun kung fu

Ucznia początkującego obowiązuje strój składający się z białego t-shirtu (bez nadruków), czarnych spodni (bez nadruków) i sportowych butów.  W ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia treningów każdy uczeń powinien zmówić biały t-shirt uczniowski z logo E.E.W.T.O. oraz ochraniacz na klatkę piersiową. Spodnie można zamówić po zdobyciu pierwszego stopnia uczniowskiego. Rękawice Wing Tsun Kung fu oraz opaska do ćwiczeń chi-sao są przeznaczone dla osób ze stopniem zaawansowanym.

wyposazenie-wing-tsun

>>> Jak zapisać się na pierwsze zajęcia Wing tsun Kung fu?

>>> Dowiedz się dlaczego Wing Tsun jest idealną sztuką walki dla kobiet

>>> Odpowiadamy na wszystkie Wasze pytania na temat Wing Tsun Kung fu

ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA

ZAJĘCIA PROWADZI
kung fu wing tsun bemowo bielany warszawa Si-Mei Aleksandra Karp (4. stopień mistrzowski IWTA, E.E.W.T.O.)
DZIEJE WING TSUN
kung fu historia wing tsun warszawa bemowo ip man Historia Wing Tsun od pięciu mistrzów z klasztoru Shaolin po Wielkiego Mistrza Yip Mana i jego uczniów
SZKOLIMY SŁUŻBY MUNDUROWE
kung fu wojsko policja wing tsun warszawa Istnieje specjalny program treningowy skierowany do żołnierzy, jednostek i skutecznych technik samoobrony pracowników straży miejskiej i służb ochrony pogranicza