O Wing Tsun Kung fu

wing tsun kung fu iwta leung ting hongkong ip man

Emblemat Międzynarodowego Stowarzyszenia Wing Tsun (IWTA)

Wing Tsun Kung fu (czyt. wing czun) jest sztuką walki pochodzącą z południa Chin. Została stworzona przed 350 laty przez pięciu mnichów oraz mniszkę Ng Moi z klasztoru Shaolin. Wing Tsun Kung fu charakteryzuje prostota i logika stosowanych technik. Koncentruje się na walce w bliskim dystansie oraz stawia sobie za cel zakończenie walki w jakim najszybszym czasie przy minimalnym zużyciu energii. Stąd m.in. zastosowanie zasady jednoczesności obrony i ataku, nacisk na ćwiczenia rozwijające refleks oraz poprawę koordynacji ruchowej.

Wing Tsun Kung fu to styl kung fu, który nie inspiruje się ruchami zwierząt jak to jest w przypadku wielu stylów zwierzęcych (np. modliszki, tygrysa, małpy itd.). Skupia się na człowieku i bojowym zastosowaniu właściwości ludzkiego ciała. Między innymi dzięki temu techniki Wing Tsun Kung fu pozwalają na wykorzystanie siły natarcia przeciwnika przeciwko niemu samemu.

Wing Tsun Kung fu na świecie i Polsce

Wing Tsun Kung fu działające pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Wing Tsun (International Wing Tsun Association – IWTA) praktykuje ponad milion osób w 64. krajach. Stowarzyszenie to założył Wielki Mistrz Si-Jo Leung Ting z Hong Kongu, uczeń Wielkiego Mistrza Yip Mana.

W Polsce Wing Tsun Kung fu obecne jest od dwudziestu lat i prężnie działa przy wsparciu węgierskiego Stowarzyszenia EEWTO zrzeszającego kraje Europy Środkowo-Wschodniej (Węgry, Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Rumunia). Założycielem oraz szefem EEWTO (East European Wing Tsun Organization) jest Grandmaster Si-Kung Norbert Maday (9. stopień mistrzowski IWTA, EEWTO).

Szkoły Wing Tsun Kung fu znajdują się w każdym większym mieście w Polsce pozwalając na trenowanie tej sztuki walki setkom uczniów. Wing Tsun można uczyć się w warszawskich szkołach oraz w grupach działających m.in. w Lublinie, Łodzi, Rzeszowie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Koszalinie, Olsztynie oraz wielu innych miastach.

Prowadząc treningi stawiamy sobie za cel:

1. Przekazywanie wiedzy na wysokim poziomie na temat technik Wing Tsun Kung fu przez wykwalifikowanych mistrzów
2. Promowanie wartości moralnych takich jak uczciwość, szacunek, cierpliwość, pracowitość i wytrwałość. Przyswojenie tych wartości przynosi wymierne efekty zarówno na sali treningowej jak w życiu osobistym i zawodowym. Uczniowie zyskują nową perspektywę na dotychczasowe problemy i łatwiej jest im je skutecznie rozwiązywać.
3. Stworzenie warunków umożliwiających uczniowi systematyczny rozwój poprzez regularne treningi w grupie oraz udział w dodatkowych seminariach i obozach prowadzonych przez Grandmastera Si-Kunga Norberta Madaya (9. stopień mistrzowski) oraz Grandmastera Si-Jo Leung Tinga.

Podczas zajęć Wing Tsun Kung fu pracujesz nad:

– lepszą kondycją oraz koordynacją ruchową
– umiejętnością skutecznej samoobrony przed silniejszym napastnikiem
– poszerzeniem wiedzy na temat sztuki walki z ponad 300-letnią tradycją
– zdolnością szybkiego podejmowania decyzji oraz precyzyjnego działania

CZYTAJ WIĘCEJ

>>> Poznaj niezwykle ciekawą, ponad 350-letnią historię Wing Tsun Kung fu

>>> W naszych szkołach przekazujemy wiedzę najwyższej jakości. Poznaj jej źródła

>>> Chcesz zacząć treningi? Tutaj dowiesz się jak się zapisać na pierwsze zajęcia

ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA

ZAJĘCIA PROWADZI
kung fu wing tsun bemowo bielany warszawa Si-Mei Aleksandra Karp (5. stopień mistrzowski IWTA, E.E.W.T.O.)
DZIEJE WING TSUN
kung fu historia wing tsun warszawa bemowo ip man Historia Wing Tsun od pięciu mistrzów z klasztoru Shaolin po Wielkiego Mistrza Yip Mana i jego uczniów
SZKOLIMY SŁUŻBY MUNDUROWE
kung fu wojsko policja wing tsun warszawa Istnieje specjalny program treningowy skierowany do żołnierzy, jednostek i skutecznych technik samoobrony pracowników straży miejskiej i służb ochrony pogranicza
SZTUKA WALKI DLA KOBIET
kung fu dla kobiet sztuki walki wing tsun W Wing Tsun Kung Fu siła przeciwnika jest wykorzystywana przeciwko niemu samemu
NALEŻYMY DO
kung fu sztuki walki wing tsun warszawa stowarzyszenie