Kung fu dla kobiet

Wing Tsun Kung Fu – sztuka walki stworzona przez kobietę

− „Nie używaj tyle siły! Pamiętaj, że Wing Tsun to imię kobiety” – często powtarza Sikung Norbert Maday, prezez Wschodnioeuropejskiego Stowarzyszenia Wing Tsun Kung Fu. I rzeczywiście – ten styl walki został opracowany przez mniszkę Ng Mui z południowego klasztoru Shaolin. Dzięki perfekcyjnie opracowanym technikom ta niewielkiej postury kobieta potrafiła z łatwością stawić czoła o wiele większym i silniejszym przeciwnikom. Wing Tsun to idealna sztuka samoobrony dla pań, z powodzeniem stosowana także przez mężczyzn.

Im silniejszy atak tym silniejsza obrona

sztuka walki dla kobiet samoobrona kung fu walka

Si-Jo Leung Ting prowadzi zajęcia dla grupy kobiecej

Co ważne w tym stylu, podczas walki siła napastnika jest używana przeciwko niemu samemu. Im atak jest silniejszy, z tym większą energią można na niego odpowiedzieć. Oczywiście, wykorzystujemy także własną siłę – podczas każdego treningu ćwiczymy uderzenia i kopnięcia. Ponadto, uczymy się technik obrony przed rozmaitymi chwytami, kopnięciami, ciosami. Z czasem ciało zaczyna instynktownie reagować na poszczególne formy ataku.

Wszystkie ćwiczenia Wing Tsun zwiększają umiejętności samoobrony, poprawiają koordynację ruchową czy percepcję, wpływają pozytywnie na kondycję. Dodatkowo modelują sylwetkę przez wzmocnienie mięśni nóg i brzucha, a także poprawiają krążenie.

Podczas treningów uczniowie nie wykonują popek i nie ćwiczą biegania (wychodzimy z założenia, że takie ćwiczenia można wykonać w domu). Czas zajęć poświęcamy na ćwiczenie form i technik, które mają na celu wzmocnienie mięśni i uelastycznienie ścięgien.

- Si-Mei Aleksandra Karp, 5. stopień mistrzowski
Każdy zapisując się na Wing Tsun Kung Fu ma różne oczekiwania. Ja chciałam nauczyć się walczyć. I faktycznie, poznałam smak walki, ale głównie z samą sobą. Początki nie były łatwe – trzeba było przyzwyczaić się do specyficznej pozycji, potem poznać dwie formy i starać się zrozumieć techniki w nich zawarte. Jednak z biegiem czasu ruchy stawały się bardziej naturalne i płynne. Mimo, że trudno być w pełni usatysfakcjonowanym ze swoich umiejętności, bo ciągle ma się przed sobą ogrom niepoznanego materiału, to spoglądając na siebie sprzed kilku miesięcy wstecz, można zauważyć systematyczny rozwój i cieszyć się z niego. Co ważniejsze, ten progres widać również w życiu prywatnym. Każdy wynosi inne korzyści.

- Si-Mei Marta Olszewska, 12. stopień uczniowski
Zdarzyło mi się próbować swoich sił w karate, potem w judo i krav madze. Za każdym razem jednak miałam wrażenie, że to nie jest to, czego szukam. Pragnęłam czegoś bardziej praktycznego, co pozwoliłoby mi czuć się bezpieczniej na ulicy. Parę lat temu natknęłam się na ogłoszenie o Wing Tsun Kung Fu, reklamowanej jako „inteligentna sztuka walki”. Zaintrygował mnie ten opis. Po pierwszych kilku zajęciach rzeczywiście bardziej bolała mnie głowa niż mięśnie. Uczucie satysfakcji, gdy wreszcie zrozumiałam jak skuteczne są te zwodniczo proste i naturalne techniki, które nam pokazano, sprawiło, że zapragnęłam dowiedzieć się więcej. Od tamtej pory nauka Wing Tsun Kung Fu stała się nieodłączną częścią mojego życia – nie tylko na sali treningowej, lecz także w codziennych sytuacjach, jako bodziec do ciągłego doskonalenia się i pokonywania własnych ograniczeń.

CZYTAJ WIĘCEJ

>>> Wing Tsun kto skuteczna samoobrona. Uczą się jej wojsko, policja i jednostki specjalne

>>> Zobacz jak łatwo zapisać się na pierwsze zajęcia

>>> Masz pytanie? Tu znajdziesz odpowiedzi na te najczęściej zadawane

ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA

ZAJĘCIA PROWADZI
kung fu wing tsun bemowo bielany warszawa Si-Mei Aleksandra Karp (5. stopień mistrzowski IWTA, E.E.W.T.O.)
DZIEJE WING TSUN
kung fu historia wing tsun warszawa bemowo ip man Historia Wing Tsun od pięciu mistrzów z klasztoru Shaolin po Wielkiego Mistrza Yip Mana i jego uczniów
SZKOLIMY SŁUŻBY MUNDUROWE
kung fu wojsko policja wing tsun warszawa Istnieje specjalny program treningowy skierowany do żołnierzy, jednostek i skutecznych technik samoobrony pracowników straży miejskiej i służb ochrony pogranicza
SZTUKA WALKI DLA KOBIET
kung fu dla kobiet sztuki walki wing tsun W Wing Tsun Kung Fu siła przeciwnika jest wykorzystywana przeciwko niemu samemu
NALEŻYMY DO
kung fu sztuki walki wing tsun warszawa stowarzyszenie