Jak zacząć?

Kto może ćwiczyć kung fu?
Przygodę z Wing Tsun Kung fu można zacząć niemal w każdym wieku. W naszych szkołach trenują dorośli (mężczyźni i kobiety), młodzież oraz dzieci wraz z rodzicami. Przedział wiekowy kształtuje się od 7. do 70. roku życia. Rozpoczynając treningi nie należy zbytnio martwić się o swoją aktualną kondycję fizyczną – podczas zajęć nie wykonujemy ćwiczeń akrobatycznych ani wielokrotnych powtórzeń pompek lub przysiadów. Należy raczej nastawić się na systematyczny rozwój fizyczny na sali treningowej oraz podczas treningu osobistego.

Jak się zapisać?
Każdy uczeń w naszej szkole rozpoczyna swoją przygodę z kung fu od udziału w bezpłatnym treningu próbnym. Aby wziąć w nim udział należy umówić się zgłaszając się za pomocą formularza zgłoszeniowego lub wysyłając e-mail na adres: kontakt@kungfuwarszawa.pl. Zapisując się mailowo należy podać swoje imię i nazwisko oraz dopisek „Warszawa Bemowo-Bielany”.

Jak wygląda pierwszy trening kung fu?
Po wysłaniu zgłoszenia w ciągu dwóch dni wysyłamy zaproszenie na pierwsze zajęcia. W mailu zawarte są wszystkie potrzebne instrukcje. Na swój pierwszy trening (wcześniej umówiony) najlepiej przyjść min. 15 minut wcześniej. Zajęcia zaczynają się punktualnie o wyznaczonej godzinie, więc lepiej spokojne się do nich przygotować.

Na trening należy przebrać się w białą bluzkę (bez nadruków), ciemne spodnie oraz obuwie sportowe. Taki strój obowiązuje ucznia początkującego. Każdy nowy uczeń rozpoczyna swoją naukę w grupie początkującej ćwicząc z osobami, które są na podobnym poziomie zaawansowania. Na początku treningu poznaje podstawy systemu (ruchy z formy Siu Nim Tau, specyfikę postawy, kroków, zwrotów oraz uderzenia Wing Tsun Kung fu), następnie uczy się praktycznej samoobrony przed różnymi atakami (np. próbą duszenia lub chwytem za ręce), a na koniec zajęć wzmacnia mięśnie oraz ścięgna za pomocą ćwiczeń izometrycznych.

Pierwsze zajęcia są zawsze bezpłatne i nie zobowiązują do zapisania się do szkoły. Uczeń po nich podejmuje decyzję, czy chce rozpocząć regularne zajęcia.

kung fu warszawa bemowo

 

CZYTAJ WIĘCEJ

>>> Treningi Wing Tsun Kung fu – gdzie, kiedy?

>>> Wing Tsun Kung fu to sztuka walki stworzona do samoobrony idealna dla kobiet

>>> Znajdź odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na temat Wing Tsun

ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA

ZAJĘCIA PROWADZI
kung fu wing tsun bemowo bielany warszawa Si-Mei Aleksandra Karp (5. stopień mistrzowski IWTA, E.E.W.T.O.)
DZIEJE WING TSUN
kung fu historia wing tsun warszawa bemowo ip man Historia Wing Tsun od pięciu mistrzów z klasztoru Shaolin po Wielkiego Mistrza Yip Mana i jego uczniów
SZKOLIMY SŁUŻBY MUNDUROWE
kung fu wojsko policja wing tsun warszawa Istnieje specjalny program treningowy skierowany do żołnierzy, jednostek i skutecznych technik samoobrony pracowników straży miejskiej i służb ochrony pogranicza
SZTUKA WALKI DLA KOBIET
kung fu dla kobiet sztuki walki wing tsun W Wing Tsun Kung Fu siła przeciwnika jest wykorzystywana przeciwko niemu samemu
NALEŻYMY DO
kung fu sztuki walki wing tsun warszawa stowarzyszenie